Organizacje zajmujące się ochroną praw hodowców roślin będą wspólnie obecne na wspólnym stoisku na IPM ESSEN 2023


Wspólnotowy Urząd Odmian Roślin (CPVO) wraz ze swoimi krajowymi partnerami: COBORU (Polska), Bundessortenamt (Niemcy), Naktuinbouw (Holandia) oraz GEVES (Francja), będzie obecny na połączonym stoisku na Międzynarodowych Targach Roślin, Technologii, Florystyki i Urządzeń Ogrodniczych IPM ESSEN 2023, czyli na największych na świecie targach branży ogrodniczej ( https://www.ipm-essen.de/world-trade-fair/).

IPM odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2023 w Essen w Niemczech

Targi IPM są doskonałą okazją dla CPVO i krajowych biur badawczych do spotkania z hodowcami i użytkownikami odmian po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Odwiedzający, którzy mają pytania lub szukają informacji na temat ubiegania się o prawa hodowców roślin (PBR) w Unii Europejskiej (UE), mogą odwiedzić nasze wspólne stoisko, aby spotkać się i porozmawiać z naszymi ekspertami. Stoisko będzie otwarte dla Państwa od 9:00 do 18:00 w dniach 24-26 stycznia 2023 i od 9:00 do 17:00 w dniu 27 stycznia 2023.

CPVO odpowiada za zarządzanie systemem ochrony odmian roślin w UE i zapewnia prawa hodowców roślin dla firm zarejestrowanych w UE.

Za pomocą jednego wniosku hodowcy z całego świata mogą otrzymać ochronę wyłącznego prawa ważną na terenie całej Unii Europejskiej. Od momentu powstania w 1995 r. CPVO rozpatrzyło ponad 78 000 wniosków i przyznało ponad 62 000 unijnych praw hodowców do odmian roślin, zwanych także wspólnotowymi prawami do ochrony odmian roślin.

Unia Europejska jest ważnym rynkiem dla roślin ozdobnych

Unia Europejska ma jedno z najwyższych na świecie zagęszczeń produkcji kwiatów. CPVO odgrywa kluczową rolę w ochronie unijnego sektora ogrodniczego i każdego roku rozpatruje ponad 1500 wniosków dotyczących roślin ozdobnych. Do chwili obecnej gatunki ozdobne stanowią największą liczbę zgłoszeń (około 53%), wyprzedzając gatunki rolnicze (około 26%) oraz gatunki sadownicze i warzywne (około 21%).

Unikalny w swoim rodzaju system praw do ochrony odmian roślin (CPVR) zarządzany przez CPVO ma pozytywny wpływ gospodarczy i środowiskowy na UE oraz tworzy dodatkową wartość PKB w wysokości 13 mld EUR. Niedawne badanie (WPŁYW SYSTEMU WSPÓLNOTOWYCH PRAW DO OCHRONY ODMIAN ROŚLIN NA GOSPODARKĘ I ŚRODOWISKO UE), którego współautorem jest Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), wykazało, że CPVR przyczynia się do zwiększenia produkcji rolnej i odpowiada za 15% obecnej produkcji gatunków ozdobnych w UE.


Zapraszamy na nasze stoisko targowe!

Ponad 1500 wystawcami z ponad 45 krajów i około 54 000 zwiedzających, IPM ESSEN to wyjątkowe targi, odzwierciedlające światowe trendy i umożliwiające spotkanie partnerów rynkowych.

Odwiedzający mogą znaleźć nasze wspólne stoisko w hali 2, stoisko 2B23 (https://www.ipm-essen.de/world-trade-fair/hall-plan/index-3.html)


Zapraszamy Państwa do rezerwacji terminu spotkania z naszymi ekspertami pod adresem sekretariat@coboru.gov.plPlakat informacyjny z datą wydarzenia, logotypami instytucji rolniczych z różnych państw oraz CPVO oraz tekstami zachęcającymi do odwidzin stoiska w sali 2B stoisko 23