Wyszukaj odmianę    Kontakty

„Dzień Pomidora” w Śremie Wójtostwie

W dniu 17 sierpnia 2018 roku Zakład Doświadczalny Oceny Odmian (ZDOO) w Śremie Wójtostwie zorganizował pokaz odmian pomidora. Współorganizatorem i patronem medialnym spotkania było znane w branży ogrodniczej czasopismo „Warzywa i Owoce Miękkie”.

W doświadczeniu brało udział 19 odmian z sześciu firm hodowlanych. Większość demonstrowanych odmian należała do typu pomidorów wiotkołodygowych, przeznaczonych głównie do przetwórstwa. Wśród badanych odmian były zarówno uznane standardy, jak i całkowicie nowe kreacje. Uwagę zwracały odmiany o „malinowej” barwie owoców, cieszące się dużą popularnością wśród konsumentów.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie – przybyło około 100 osób. Wśród uczestników byli producenci pomidora, przedstawiciele przetwórni, hodowcy i specjaliści z branży warzywniczej. Podczas „Dnia Pomidora” można było też zapoznać się z ze specjalistycznymi nawozami stosowanymi w uprawach ogrodniczych. Na zakończenie odbyła się degustacja owoców poszczególnych odmian oraz konkurs wiedzy na temat uprawy pomidora połączony z licznymi nagrodami.