Wyszukaj odmianę    Kontakty
Szkolenie metodyczne dla specjalistów prowadzących doświadczenia WGO i OWT z odmianami warzyw

W dniach 10-11 września 2013 roku odbyło się szkolenie metodyczne dla specjalistów oceny odmian zajmujących się badaniami roślin warzywnych. Organizatorem szkolenia i miejscem przeprowadzonych warsztatów praktycznych był ZDOO w Tarnowie.).

Podczas szkolenia przeprowadzono szereg wykładów, podczas których omówiono problematykę prawidłowej agrotechniki w uprawie warzyw, ze szczególnym uwzględnieniem nawożenia i ochrony roślin. Szczegółowo przedstawiono też technologię uprawy marchwi na redlinach. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z doświadczeniami odmianowymi realizowanymi w ZDOO Tarnów. Ponadto odbyła się prezentacja siewników precyzyjnych do wysiewu warzyw oraz urządzeń do formowania redlin włoskiej firmy Agricola i polskiego producenta Weremczuk FMR sp. z o.o. Ważną częścią szkolenia było zwiedzenie nowoczesnego zakładu przetwórstwa warzyw „CAROTA”.

W szkoleniu wzięło udział 50 specjalistów ze stacji i zakładów doświadczalnych oceny odmian, a także inspektorzy i specjaliści COBORU.

Składamy serdeczne podziękowanie Kierownictwu i Pracownikom ZDOO Tarnów za przygotowanie i realizację interesującego oraz bogatego programu szkolenia.